Znaczenie Twojego imienia…

Jeśli myślisz, że wywróżę Ci z Twojego imienia kim jesteś – nic bardziej mylnego. Twoje imię znaczy tyle ile znaczenia Ty mu nadasz.

Zamiast chować się za stertą tytułów odczuj swoją wartość jako człowieka. Odczuj kim jesteś naprawdę… Nie pozwól zamienić się na numerek, czy plakietkę. Miej jedną, tę samą twarz. Jak w piosence – Przepis na świat.

Kwitnące życie

Wartości człowieka nie nadaje jego zawód, praca, ile ma pieniędzy, czy jak bardzo jest znany. Niby wszyscy to wiedzą, ale jednak zachowują się jakby nie wiedzieli. Wartością człowieka jest jego człowieczeństwo. Jak dba o innych, jak dba o Siebie. Jak zachowa się w trudnej etycznie sytuacji. Czy będzie uczciwy, czy chciwy… Czy będzie słuchał głosu serca, czy wdrukowanych potrzeb…

Kiedy ktoś mnie pyta „Jesteś wegetarianinem?” odpowiadam, że jestem Przemek, który dba o zdrowie. Jestem szczery i jestem sobą. Ciągle się zmieniam. Nie interesują mnie tytuły, czy pochlebne określenia. Liczy się dla mnie to, by być lepszym od wszystkich Przemków, którymi kiedykolwiek byłem.

Nawet jeśli ktoś ma takie imię jak Ty, to Twoje jest wyjątkowe. Bo wypowiadane z myślą o Tobie skrywa Twoją wyjątkowość.

Jakie brzmi Twoje? Co ono znaczy w Twoich oczach?

Wasz Przemek