Więzie NIE bo wygodnie

Wolność wymaga odpowiedzialności… za Siebie.

Jak śpiewa Marek Grechuta o Wolności:

Wolność – to ta najjaśniejsza z gwiazd, promyk słońca w gęsty las, nadzieja…

Z Parkour nauczyłem się, że trzeba być silnym, by być użytecznym.
Z Życia nauczyłem się, że tylko Sercem można zobaczyć drugiego człowieka.

Chcesz się z kimś dogadać – nie słuchaj słów, ale człowieka. Słuchaj całym Sobą. Poczuj co chce przekazać… a nie jaki program uruchamia się w Twojej głowie… na hasło… Chyba, że nie zależy Ci na zrozumieniu drugiego, tylko by Twoja racja była na wierzchu. A Prawda? Interesuje Cię choć trochę? Trochę? Tylko ta wygodna? A pamiętasz, że w Afryce racji żywnościowych brakuje? Nic nie możesz zrobić? A Twój brat sąsiad ma wszystko? Do niego też masz za daleko?

Prawdziwy człowiek kieruje się Sercem. Nie rządzą nim ani emocje, ani myśli, czy potrzeby. Sam jest odpowiedzialny za swoje życie. Jest mądry (działa), cierpliwy (odpoczywa), stanowczy (stoi na swoim) i dobry (szanuje wszystko inne).

Co jest za horyzontem Twej iluzji?

Człowiek wiedzący nie ma potrzeby bronić tego, co wie. Wie i nie ważne ile osób powie inaczej. Nie zmieni to w żaden sposób jego wiedzy. Bowiem pochodzi ona z doświadczenia. Nie jest więc oparta o wiarę w zewnętrzne źródła. Chociaż te mogą być naprowadzające. Często są jednak zwodnicze. Informacją łatwo jest manipulować, tak jak ludzkimi umysłami, na których odcięta od świadomości (Serca) psychika polega.

Ma on jednak potrzebę bronienia braci i sióstr. Ważniejszy jest dla niego los ducha i duszy, niż chwilowa uciecha życia. Wystąpi w imieniu prawdy, szczęścia i wolności drugiego człowieka, chociażby on sam w nie nie wierzył.

Większość „zła” na świecie spowodowana jest przez niskie myśli i emocje, które ściągają człowieka z powrotem w kajdany niemocy i utrzymują go tam tak długo aż uwierzy on, że więzienie jest normą, a wolność ułudą.

Tak długo jak widzisz swój światopogląd nie widzisz świata.
Tak długo jak wystarcza Ci wiara – nie szukasz wiedzy.
Tak długo jak myślisz, że wiesz blokujesz się na Prawdę.
Tak długo jak nad Sobą nie pracujesz nie ma w Tobie Mądrości.

Wasz P