Ważn-ości: WolniMił, ują inaczej – od Początku…

… na Początku było Słowo…
no dobra, o tym innym razem :D

Jeśli przeczytasz to wolniej w ciszy, niż na głos, to coś cs zmieni
Waż każdą myśl choćby do następnej kropki… Muzyka niech słucha się
w tle…

20160805_140312.jpg
Purpura jest piękna z natury (…)

Wolność i Miłość są nieodłączne. Zanim jednak można o nich mówić, trzeba nauczyć się kochać. Także tym razem sprawa nie jest taka prosta. Kochać, jak to łatwo powiedzieć. Żeby kochać kogoś, trzeba się tego najpierw nauczyć na kimś bliskim, a właściwie najbliższym – Sobie.

Kiedy już nam to się uda, a z doświadczenia wiem, że nie jest to łatwe… Ba… Ileż lat mi zajęło mi choćby pojęcie tego, co to znaczy, później zrozumienie tego, a w końcu wiedza wynikająca z doświadczenia. Niestety, na tym droga się nie kończy, a jest pierwszym na niej krokiem.

Kiedy już się Siebie pokocha, to trzeba ten stan utrzymać, by stał się wartością stałą. I tu kolejne lata mogą przelecieć, bo przecież wystarczy chwilka, by zwątpić w fakt, że jest się dzieckiem uczącym się życia.

Tak, tak… Ciemność podpowiada inaczej, ale ja tam palę Światło…

Cztery jedną
Cztery jedną

Kiedy już zaakceptujemy siebie, ze wszystkimi zadami i waletami, wtedy zechcemy, by nasze wady były mniejsze, a zalety będziemy pielęgnować. Przyjdzie wówczas chwila, że będziesz mógł śmiało powiedzieć (tylko cicho, żeby zazdrośni nie słyszeli, a inni nie pomyśleli, żeś w samozachwycie),
że kochasz się z całego Serca i z całego Serca chcesz być lepszym jako człowiek, jako Ty. Ja jako Ja, a Ty jako Ty :P

Teraz, po przerobieniu swoich problemów, możesz wreszcie zacząć uczyć się patrzeć na drugiego człowieka. Nie twierdzę tutaj, że wcześniej należy izolować się od ludzi, wręcz przeciwnie! To właśnie dzięki ludziom widzimy swoje błędy. Nauczyłem się czegoś od przyjaciela, który skończył psychologię: Jeśli widzisz coś, co przeszkadza Ci w drugim człowieku, to dlatego, że w Sobie masz coś podobnego, ale nie przyznajesz się do tego przed Sobą. Taki mechanizm obronny umysłu.

Jest takich mechanizmów więcej. Aby być Sobą, trzeba o nich wiedzieć i je odrzucić. Postępując inaczej, niewiele różnimy się od zaprogramowanych robotów. Może i inteligentnych, ale na pewno nie emocjonalnie.

Wystarczy wznieść się na skrzydłach, by zobaczyć, co jest po drugiej stronie… ale kto o nich pamięta, kto jeszcze wierzy, że może wzlecieć?

20160909_143026.jpg
Na piechotę mimo skrzydeł…

Jak wyglądają ludzie, których widujesz codzień? Czyż nie są zagubieni? Szukają tego, czego im brakuje. Większość z nich nie kocha Siebie.
By nadrobić swoje niedoskonałości wpada w egoizm, albo – co gorsza – wykorzystuje innych.

Trzeba mieć do Siebie i do Swoich ciał [Dystans]. Przepisu na świat nie znajdziesz w książkach… Chociaż warto szukać wszędzie, bo wskazówki dla Ciebie są poukrywane w Twoim świecie. Dzięki Swoim drogowskazom trafiłem na Swoją Drogę… Tutaj znowu dziękuję wszystkim tym, którzy upadli, tym, którzy ciągle się podnoszą i tym, którzy mi pomogli, kiedy ja już nie mogłem :)

Jedna prawdziwa strona z największego bestselleru świata

Po pierwsze: Miłość (…) Po trzynaste: Miłość

Teraz dopiero możemy mówić o czymś Większym… Miłość (Wolność)…

Ta Ludzka i Chrystusowa zarazem, ta do Świata, ta za nic, czyli za wszystko. Ta, która niczego nie wymaga. Ta skupiona na tej jedynej osobie, na tej z którą się jest zawsze Tu i Teraz, i na tej drugiej, dla której zrobi się wszystko… Prawie, bo nie wszystko, o co poprosi, ale wszystko, by była Szczęśliwa… na dłużej, a nie zadowolona na chwilę. Ta miłość, która na Wszystko pozwala. Miłość ode mnie to Wolność dla Ciebie, jak M i W. Całkowita, ślepo ufająca, wierząca i zawsze wyrozumiała.
Taka, która poświęci swoją radość, by innym dać więcej…

Miłość to kiedy jedno spada w dół,
a drugie ciągnie je ku Górze…

[SzczęśliwySad – „Zanim pójdę”]

Taka Miłość, za którą się nie umiera. Taka Miłość, dzięki której żyje się na złość Śmierci, na przekór Strachowi i wbrew Złu :)

Życie i śmierć to nie przeciwieństwa. Życie nigdy się nie kończy, bo się nigdy nie zaczyna… Przeciwieństwem śmierci są narodziny, a życie trwa zawsze, od zawsze, na zawsze. Tak jak wszystko zmienia się, bo jedyną stałą jest ciągła Zmiana, tak i życie przyjmuje różne formy…

Miłość natomiast jest. Po prostu. Jak Prawda… Nie ważne, ilu ją widzi,     ilu w nią wierzy. Każdy ma swoje racje i niech ich pilnuje, skoro nie może bez nich egzystować. Ja tam wolę żyć naprawdę, choćby bolało. Jak boli, znaczy, że żyje. A jak nie wiadomo o co chodzi, to znaczy, że artysta :P

Nowy Świat
Na szczyt idzie się pod górę, a czasem i pod prąd.

Jeśli nic nie idzie w Prawo, to idź tam sam(a).
Nie wierzysz w Siebie? Uwierz, bo lepiej iść samemu swoimi drogami, niż… a wszechświat? W ciszy Twojego serca podpowie którędy.

Kiedy łączą się dwa światy. Bo każdy ma swój. Jest to coś pięknego. Dwoje nieidealnych ludzi tworzy razem coś nowego… A Wszechświat… może to wtedy, gdy połączy się światy wszystkich ludzi? Jest tak niewiele  prawdziwych… związków. O tych miedzy ludźmi jeszcze morze napisze…
Ja natomiast chętnie opowiem :);) w cztery, albo sześcioro oczu :D

Jak zobaczysz 7-dmą kropkę po ciszy, to zacznij od nowa,                         od pierwszej kropki.

Podpisuję się teraz, bo ten wpis chcę zakończyć inaczej…

Wasz P.

 

P.S.: W Prawie Wolnego Wyboru wiele zależy od Ciebie. Uważaj tylko, by nie wpaść w to drugie… Tam jest wykorzystanie zamiast Wolności… A niby też na W.

Ta piosenka jest dla tych, którzy nie znoszą ciszy: To Jest już Koniec.
Szkoda, bo właśnie w niej znajdziesz wszystkie odpowiedzi ważne dla życia.

 

Wiem… słowa, muzyka i nawet czyny… to za mało…
Miłość po prostu jest… spokojną, dobrą, kojącą, łagodną…

ciszą…

 

 

 

 

.