Brać… wolno(ść)

Chcesz coś za darmo, to znaczy, że chcesz kraść. Za to i tak zapłacisz obciążeniem swojej duszy. Zdobywanie, tworzenie i pracowanie jest czymś pięknym. Niestety w tym świecie praca kojarzy się z czymś negatywnym. To jednak zrozumiałe. Z dużej części naszej pracy okrada się nas legalnie.

Często też środowiska, w których się pracuje są szkodliwe i toksyczne. Nie tylko na poziomie fizycznym, ale także emocjonalnie. Stres, konkurencja i strach przed przełożonym są praktycznie normą…

Szukając złota

Można inaczej. Można poszukać lepszej pracy, można z dystansem podchodzić do obecnej. Można, ale… jak? Wymaga to pracy nad sobą. Nieważne co by się działo, to przecież Ciebie Ci nie zabiorą. Warto więc inwestować w Siebie. Warto zmienić swoją postawę i zaakceptować obecną sytuację. Popatrzeć na wszystko z dystansu i spokojnie podjąć decyzję.

Coś lub ktoś Cię denerwuje? Siądź sobie spokojnie w domu – wejdź w radość, czyli zrób coś co przyniesie Ci uśmiech, poprawi humor. Następnie wyobraź sobie obiekt, który Cię denerwuje w krzywym zwierciadle. Dodaj mu skrzydła królika, kapelusz klauna, nogi węża, czy uszy ryby :) Po prostu zobacz go w inny sposób… Kiedy wystarczająco dobrze wypalisz w swojej głowie taki obraz – przypomnij go sobie w pracy, by nabrać dystansu do całej sytuacji.

Ileż to roboty… Trzeba siąść i sobie coś wyobrazić… Już chyba łatwiej się nad Sobą użalać. Prawda? A jaka później satysfakcja…

Pamiętaj też, że czasami ktoś nas denerwuje, bo widzimy w nim coś, co w nas się nam nie podoba, tylko nie chcemy się przed sobą do tego przyznać ;-)

 

Wasz P